EESTI NOVUSE LIIT

EESTI INDIVIDUAALSED
2017. a MEISTRIVÕISTLUSED NOVUSMÄNGUS

 

JUHEND

 

I AEG JA KOHT:

Võistlused toimuvad laupäeval, 11.02.2017. aastal Lääne-Virumaal,Kadrinas, Kadrina Huvikeskuses (Rakvere tee 4). Loosimise algus kell 10.00.

 

II REGISTREERIMINE ja OSAVÕTJAD:

Registreerimine toimub kell 9.30-9.45.

Võistlustel osalemiseks peab olema tasutud Eesti Novuse Liidu liikmesklubil aastamaks ja võistlejal 2017. aasta litsentsitasu.

Võistlejate ülesandmiseks peab olema ülesandmisleht, millele on alla kirjutanud klubi esindaja ning kus on ära toodud võistlejate sünniaastad ning klubiline kuuluvus.

 

III VÕISTLUSE LÄBIVIIMISE KORD:

Võistlused toimuvad naiste ja meeste üksikmängus. Mängitakse parem 6-st geimist 4:0, 4:1, 4:2 või 3:3 seisuni, kusjuures võit annab 1, viik 0,5 ja kaotus 0 punkti.

 • Mehed mängivad sõltuvalt osalejate arvust 9 (kuni 26 osalejat), 10 (27-29 osalejat) või 11 vooru šveitsi süsteemis.
 • Naiste üksikmängus on sõltuvalt osalejate arvust alates 19 osaleja korral šveitsi süsteem, kuni 12 osaleja korral ringsüsteem, 13-16 osaleja korral 2 alagruppi ja 17-18 osaleja korral 3 alagruppi, mille 4 või 3 parimat võtavad finaalgruppi omavaheliste mängude tulemused kaasa.

  Võistlejate vahelise paremusjärjestuse määrab šveitsi süsteemi korral omavahelistes kohtumistes kogutud punktide üldsumma, selle võrdsuse korral määrab paremuse Buchholzi koefitsient ja selle võrdsuse korral Bergeri koefitsient ja progresseeruv koef. Ringsüsteemis on võrdsete kogutud punktide korral tähtsaim omavaheline mäng (või mitme mängija puhul omavahelistes mängudes kogutud punktid), Bergeri koefitsient ja settide üldine vahe ning suhe ja võitude arv.

   

  IV INVETAR:

  Igal võistlejal kaasa võtta kii, reeglitele vastav löögiketas ja vahetusjalanõud. Mängitakse boorhappel, läti mänguseibidega.

   

  V MAJANDAMINE ja AUTASUSTAMINE:

  Osalustasu 5eurot võistluse korraldus- ja majandamiskuludeks ja 1euro Eesti Novuse Liidu aasta edetabeli auhinnafondi. I-III koha saavutanud võistlejaid autasustatakse Eesti 2017. a meistrivõistluste medalite ja diplomitega. 1.-20. koha saavutanud meessportlased lunastavad eelisõiguse osaleda Kadrina Summer Cup FINSO karikaetapil Kadrinas. Naistel piiranguid ei ole.

 • I-III koha saavutanud võistlejaid autasustatakse Eesti 2017. a meistrivõistluste medalite ja diplomitega.
 • 1.-20. koha saavutanud meessportlased lunastavad eelisõiguse osaleda Kadrina FINSO karikaetapil.
 • Naistel FINSO reitinguturniiril osalemispiiranguid ei ole. Naiste ja meeste turniiri võitja saavad osaleda ühel Eesti FINSO etapi individuaalvõistlusel (ENL tasub) tasuta, lisaks on I, II ja III kohale rahalised auhinnad.
 • Eesti Novuse Liidu aastaedetabelisse annab võit maksimumpunktid, 50 punkti.

   

  KÕIK JUHENDIS MÄÄRATLEMATA KÜSIMUSED LAHENDAB KOHTUNIKEKOGU, TUGINEDES KEHTIVATELE VÕISTLUSMÄÄRUSTELE .

  Peakorraldaja Hillar Elva (tel.58332748) ja peakohtunik Guido Trees.