Estonian Summer Cup 2013- Double Cup with Young - Round 7
Standings
Place Name Feder Score Buch. Berg. Progr.
1 Raidlepp Oskar, Raidlepp Kalev 6 29.5 21.50 25.0
2 Stalizans Ritvars, Bisovs Aldis 6 29.0 25.25 24.0
3 Saareoja Margus, Raidlepp Ottomar 4.5 31.0 17.75 20.0
4 Laugalis Arturs, Kemere Karina MIX 4.5 28.0 13.75 20.5
5 Lepist Mihkel, Lepist Mikk 4 27.0 14.00 18.0
6 Rimovics Sandis, Gricmanis Matiss 4 25.0 11.50 14.5
7 Mererand Urmas, Raidlepp Martin 4 24.0 11.75 16.0
8 Stalidzans Edgars, Svabe Vilis 3.5 28.5 11.00 15.0
9 Saareoja Tiina, Raidlepp Eliise WW 3.5 26.5 9.75 15.5
10 Michelis Aleksander, Michelis Markus 3.5 25.5 10.25 14.5
11 Stimmer Vello, Laasme Arvi 3.5 22.0 8.75 13.5
12 Udusaar Aet, Talvik Kristel WW 3.5 20.0 8.25 11.5
13 Talts Viire, Tann Helena WW 3 23.5 8.75 12.0
14 Sirma Elina, Sirma Evelina WW 3 20.5 3.50 8.0
15 Vaher Kalev, Mesilane Anne-Grete MIX 2.5 23.5 7.50 12.0
16 Raid Hendrik, Daum Väino 2 20.5 2.00 6.5
17 Goldschmidt Geidy, Trees Guido 2 19.5 4.75 7.0
18 Udusaar Aarne, Kore Maru-Mehis 2 15.5 6.00 4.5
19 Reetamm Urve, Raid Johannes MIX 1.5 21.0 3.50 6.5
Kelle Dainis, Kelle Megija MIX 1.5 13.0 4.00 2.5
Cross Table
No Name Feder Total 1 2 3 4 5 6 7
1 Raidlepp Oskar, Raidlepp Kalev 6 20:W 9:W 3:W 4:W 2:L 6:W 8:W
2 Stalizans Ritvars, Bisovs Aldis 6 13:D 10:W 8:W 5:W 1:W 4:W 3:D
3 Saareoja Margus, Raidlepp Ottomar 4.5 6:W 11:W 1:L 13:W 4:D 5:D 2:D
4 Laugalis Arturs, Kemere Karina MIX 4.5 19:W 7:W 15:W 1:L 3:D 2:L 9:W
5 Lepist Mihkel, Lepist Mikk 4 14:W 15:D 11:W 2:L 6:D 3:D 7:D
6 Rimovics Sandis, Gricmanis Matiss 4 3:L 17:D 19:W 12:W 5:D 1:L 10:W
7 Mererand Urmas, Raidlepp Martin 4 16:W 4:L 20:D 8:D 12:W 10:D 5:D
8 Stalidzans Edgars, Svabe Vilis 3.5 10:D 13:W 2:L 7:D 11:D 15:W 1:L
9 Saareoja Tiina, Raidlepp Eliise WW 3.5 18:W 1:L 12:D 15:W 10:L 11:W 4:L
10 Michelis Aleksander, Michelis Markus 3.5 8:D 2:L 16:W 18:D 9:W 7:D 6:L
11 Stimmer Vello, Laasme Arvi 3.5 17:W 3:L 5:L 16:W 8:D 9:L 13:W
12 Udusaar Aet, Talvik Kristel WW 3.5 15:L 14:W 9:D 6:L 7:L 19:W 17:W
13 Talts Viire, Tann Helena WW 3 2:D 8:L 17:W 3:L 19:D 14:W 11:L
14 Sirma Elina, Sirma Evelina WW 3 5:L 12:L 18:L 0:W 17:W 13:L 19:W
15 Vaher Kalev, Mesilane Anne-Grete MIX 2.5 12:W 5:D 4:L 9:L 18:D 8:L 16:D
16 Raid Hendrik, Daum Väino 2 7:L 19:D 10:L 11:L 0:W 17:L 15:D
17 Goldschmidt Geidy, Trees Guido 2 11:L 6:D 13:L 19:D 14:L 16:W 12:L
18 Udusaar Aarne, Kore Maru-Mehis 2 9:L 20:L 14:W 10:D 15:D 0: 0:
19 Reetamm Urve, Raid Johannes MIX 1.5 4:L 16:D 6:L 17:D 13:D 12:L 14:L
20 Kelle Dainis, Kelle Megija MIX 1.5 1:L 18:W 7:D 0: 0: 0: 0: