XXX karikavõistluse koroona paarismängus juhend.

• anda nais- ja segapaaridele võimalus võimeid meespaaridega võrrelda.

• võistlus toimub pühapäeval, 29. novembril 2014. a.Aruküla Põhikoolis.
  • k.17.30 on eriauhindadega autasustamine mängijatele, kes ei pääsenud finaali.
  • Finalistide autasustamine hiljemalt 20.30.

Registreerimine : võistluspaigas kell 9.20 – 9.50.

Osavõtjad: osa võivad võtta koroonamängijad, kes järgivad Eestis kehtivaid koroonamängureegleid.

Võistluse läbiviimise kord : eelturniir mängitakse šveitsi süsteemis sõltuvalt osavõtjate arvust 5-7 vooru, et selgitada 4 paremat paari, kellede-vahelistes matšides (nö play-off) selgitatakse 2014. a. karikavõitja.

• Kõik eelturniiri mängud kestavad kuni 60 minutit, kui geimid pole lõpuni mängitud, otsustab tulemuse peakohtunik, lähtudes lõpetatud geimide tulemustest ja laual olevate seibide arvust (aja lõppedes löögil olija lõpetab oma löögiseerija ning ka temast järgmine mängija saab löögiõiguse kui vastane ei lõpetanud. (võimalik seega ka viigiline tulemus, samuti ka näiteks 2:1 tulemus kui eriti aeglaselt on mängitud)).
  • Eelturniiri kohtumistes mängitakse kõik 4 geimi, kusjuures iga geimivõit annab 1 punkti.
  • Punktide võrdsuse korral määrab paremuse võistleja Bucholtzi koefitsent (vastasmängijate punktide summa, kusjuures ei arvestata nõrgima vastase tulemust), selle võrdsuse korral Bergeri koefitsent ja progresseeruv koefitsient.
  • Eelturniiri 1. ja 4. ning 2. ja 3. paar selgitavad omavahelistes matšides finaalipääsejad, kusjuures poolfinaalides mängitakse "parem viiest"(s.t. 3 võiduni, alustab eelturniiril parema koha saavutanud paar) ning finaalis on võiduks vaja vähemalt 2-geimine edu ning vähemalt 3 geimivõitu.

Inventar :

• Igal võistlejal kaasa võtta kii ja vahetusjalanõud.
  • Laua määrimiseks kasutatakse boorhapet. Löögikettad ja mänguseibid on korraldaja poolt.

Autasustamine: karikavõitja-paar saab mälestuskarikad.

• PENINGI KMK poolt väljapandud rändavale karikale graveeritakse võitjate nimed .
  • Eriauhinnad on parimale segapaarile, parimale naispaarile, parimale paarile Raasiku vallast, parimale noortearvestuse paarile (mõlemad sünd. 1996 ja hiljem) ning võistluse noorimale paarile.

Majandamine:

• iga paari osavõtumaks on 4 eurot (st võistleja 2 eurot), noortel on osalustasu 1 euro (ainult noortest (s 1996 ja hiljem) paar tasuta).
  • Võistluspäeval on avatud ca 100 m eemal toidupood ning kohapeal kohvi ja teejoomise võimalus.

Juhtimine

• võistluse korraldab PENINGI Koroonamänguklubi, koostöös Harju Kultuurkapitali ekspertgrupiga;
  • Kõik juhendis määratlemata küsimused lahendab kohtunikekogu, eesotsas peakohtunik Guido Trees, tuginedes kehtivatele võistlusmäärustele.