EESTI

KOROONAMÄNGULIIT

KOROONA UNION OF ESTONIA

                    80001 Pärnu pk 51 Tel GSM +372 5206 092

                    Reg nr 80094660 a/a 10902000927006 Ühispank

Eesti 2015. a. (XXIX) KOROONA   MEISTRIVÕISTLUSTE JUHEND PAARISMÄNGUDES

EESMÄRK

Hoogustada koroonamängu kõigis Eestimaa linnades ja maakondades, tõsta mängijate spordimeisterlikkust ja kvalifikatsiooni, selgitada välja Eesti 2015 a parimad paarismängijad.

AEG, KOHT JA REGISTREERIMINE

Eesti 2015.a. meistrivõistlused (edaspidi MV) toimuvad nais- ja meespaaridele Aruküla Põhikooli Spordisaalis 01. veebruaril ja segapaaridele 07. märtsil Sauga algusega kell 10.00
Paaride registreerimine toimub võistluspäeval kella 9.15- 9.45 ja loosimine kell 9.55
a) Korraldajad ootavad osalevatelt klubidelt ülesandmislehti, kus peab olema märgitud: Võistlejate nimi, sünniaasta, kehtiv järk.
b) Klubide esindajad tasuvad osavõtumaksu, mis on paaril 6.- (kuus) eurot.

OSAVÕTJAD

MV saavad osa võtta kõik Eestimaa elanikud, kes on EKML klubide liikmed ja on tasunud 2015 a. liikmemaksu; MV osavõtjate arvu ei piirata, kuid vaatamata soole mitte nooremad kui 11 aastat. MV lubatakse sportlasi, kes tunnevad ja austavad võistlusmäärusi ning on täitnud kõik võistlusjuhendis kehtestatud tingimused.

KORRALDUS; LÄBIVIIMINE JA TULEMUSTE ARVESTAMINE

MV korraldab ja viib läbi Eesti Koroonamänguliit koos Koroonamänguklubidega Peningi KMK ja Ring, peakorraldajad Arukülas Guido Trees ning Saugal Heino Merilaine koos võistluste kohtunikekoguga.
Mängitakse Eestimaal alates 01.01.1995 a. kehtivate koroonamängu rahvusvaheliste reeglite järgi.
MV mängitakse 7 vooru šveitsi süsteemis, kusjuures nais- ja meespaarid mängivad koos ühises tabelis, eraldades kohtade selgitamisel nais- ja meespaarid pingereast. Segapaaridel sõltub osalejate arvust (otsustavad klubide esindajad), võitjaks tuleb enam punkte kogunud paar. Võrdsete punktide korral on koefitsiendiks vastasmängijate punktide summa-nõrgim tulemus (B-m), järgmisena Bergeri ja progresseeruv koefitsient.
Mängitakse “parem 4 geimist” (3:0, 2:2, 3:1 seisuni) ja paarile annab võit 4, viik 2 ja kaotus 0 punkti.
Igal võistlejal kaasa võtta kii, vahetusjalatsid ja sportlik riietus, soovitav klubile ühtne võistlusvorm.
Mängitakse kohtunike poolt välja antavate löögiketastega ja laudade määrimiseks kasutatakse boorhapet.

AUTASUSTAMINE ja MAJANDAMINE

Eesti Koroonamänguliit autasustab medalite ja diplomitega kolme paremat paari. Kõik võistlusega seotud kulud tasub lähetav klubi, koos eelpoolmainitud osavõtumaksuga. Osalemistasudest laekunud rahast arvestatakse 50 % auhindamiseks, 30 % on korralduskulud ja 20 % kohtunike tasuks. Kui osalemistasudest ei laeku piisavalt raha, et katta korralduskulutusi, tasub puuduva osa EKML oma eelarvest.
Võistluse algul nimetab kohtunike kogu juhatus (esimees Mihkel Lepist) ametisse zürii (vähemalt 3 liiget), kes jälgib võistluse läbiviimist ja kinnitab võistluste tulemused arvestamiseks edetabelivõistlusena, abistades ühtlasi vajadusel kohtunikke.
Korraldaja püüab leida toitlustamisvõimaluse.

ÜLDISELT

Kõik juhendis määratlemata küsimused lahendab kohtunikekogu tuginedes võistlusmäärustele.

Juhendi koostas Guido Trees (tel 52 78 829), kooskõlas EKML-i juhatuse otsustega (EKML laiendatud juhatuse protokoll nr 35, (17.12.2011 a, Saugal), kalenderplaani ja edetabeli põhimõtete kinnitamine Ekmlpr_35_17dets2011 ).