Tere tulemast Eesti Koroonamänguliidu ja MTÜ Eesti Novuse Liidu koduleheküljele!
Meie hulgast on lahkunud Loksa kandi koroonamängija,
Taimi ja Tarmo Laanela isa

Raldi Laanela

Ärasaatmine on laupäeval kell 12. Mälestame tublit koroonamängijat ja omaaegset Purekkari Koroonaklubi bussijuhti.

Vabariigi Valitsus kuulutas 12. märtsil 2020. a korraldusega nr 76 „Eriolukorra väljakuulutamine Eesti Vabariigi haldusterritooriumil“ kogu Eesti Vabariigi territooriumil välja eriolukorra seoses COVID-19 pandeemilise levikuga maailmas ja sellest tingitud massilise nakatumise ohuga Eestis.
Spordialaliitudele ja -klubidele soovitused 02.05.2020. ja Spordialaliitudele kaasneb kohustus koostada spordivõistluste korraldajatele spordivõistluste korraldamise juhend, mis võtab arvesse Kultuuriministeeriumi ja Terviseameti soovitusi ning vastava ala eripärasid. Sporditegevus sise- ja välisruumides alates 01.06.2020 a. ja 01.07.2020. a.

Peatselt toimumas (sulgudes edetabeli maksimumpunktid)
___EKML_koroona _ ENL_novus _ EKML ja lauamäng _ FINSO _ Saksa Novuse leht
2020. aasta klubide ja võistlejate litsentsitasud tuleb ära tasuda!!! EKML (Reg nr 80094660, a/a 10902000927006 SEB pangas, (ka lauamängude mitmevõistlejad)!
ENL (A/a EE261700017002619770 Luminor Pangas). ENL litsentsiomanike nimekiri
2020. aasta kalenderplaan ja EKML ning ENL rakendatav Hea juhtimise tava.
Edetabelisse kuuluval võistlustel peab spordivõistluste korraldaja arvestama juhendis Kultuuriministeeriumi ja Terviseameti soovitusi ning vastava ala eripärasid. Seoses Covid-19 levikuga Eestis ja maailmas ja võttes arvesse Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldusi ning soovitusi;
jälgitakse kõikidel toimuvatel turniiridel osalejate tervislikku seisundit ning igasuguste ilmsete haigustunnustega (nohu, köha jms) isikute osalemine turniiril keelatakse. 
Haigustunnustega isikuid võistlussaali ei lubata ja suunatakse koju tagasi.
Alaliidupoolne soovitus: mitte kätelda enne ja pärast mängu ning lubada mängijal võtta oma löögiketast ise ka teiselt lauapoolelt.

2020 aasta EKML	 ENL  ja teadaolevad kohalikud võistlused

!!! 1.-2. august jääb ära FINSO maailmakarikaetapp ja Euroopa para karikaetapp	Wieliczka	
Poola	Svetlana Kunc

L 08.08	40/35		SS Kalev mv individuaal ja segapaarismängus	Sauga	Ring, H. Merilaine Juhend .
P 09.08	35		SS Kalev mv nais- ja meespaarismängus		Sauga	Ring, H. Merilaine Juhend .
L 15.08	45		Pärnumaa mv individuaal mängus			Sauga	Ring, H. Merilaine .
P 16.08

 Seoses uute Covid-19 puhangutega jäävad augusti ja septembri FINSO turniirid ära.

Seoses FINSO etapi ärajäämisega toimub 22.-23. augustil Saaremaa lahtine karikavõistlus:
L 22.08 35 		Saaremaa lahtine karikavõistlus paaris- ja segapaarismängus 7-9 vooru Orissaare SH		Saare Mäng, G.Vaho
P 23.08	40		Saaremaa lahtine karikavõistlus üksikmängudes, 9 vooru Orissaare SH		Saare Mäng, G.Vaho

L 29.08		40	Jõhvi valla lahtised MV IV etapp		Jõhvi Spordisaal	Ralf Burk Raivo Ruberg	ENL 
P 30.08	/25		Sookuninga noorte karikavõistlus		Tihemetsa Spordisaal	V.Talts		

L 05.09		40	 Jõhvi valla lahtised MV V etapp		Jõhvi Spordisaal	Ralf Burk, Raivo Ruberg 	ENL 
P 06.09

L 12.09	40/35		Loo 50. auhinnaturniir naiste ja meeste üksikmängus ja ca 14.30 segapaarismängus Loo Spordihoone	J.Paavel, G.Trees
P 13.09	35		Loo 50. auhinnaturniir nais- ja meespaarismängus Loo Spordihoone	J.Paavel, G.Trees
Toimunud võistlusi: ....... Eesti 2020 aasta koroona edetabel ........... Eesti Novuse 2020 aasta edetabel .
Rahvusvaheline reitingu edetabel FINSO kodulehel .
1. augustil toimus FINSO internetinõupidamine. Arutati Covid-19 olukorda ja otsustati, et augustis ja septembris FINSO reitinguetappe ei toimu.
Täpsustati FINSO meistrite ja suurmeistrite nimekirjade koostamist.
Arutati märkide kavandeid ja saadeti variandid tootjale kujundamiseks ning arutati märgi õiguse nn dokumendi kujundust.
Arutati FINSO turniiridel 10 % reeglit, 1 € auhinnafondi suurendamist, esindajate osalustasust vabastamist ja osalustasude tõstmist (Kongress otsustab).
GBR lubas tasuda liitumismaksu Kasparsi poolt esitatud arve alusel.
Järgmine koosolek on 20. septembril, mil otsustatakse 10.-11.10 Ukraina ja 31.10-01.11 Eestis planeeritud FINSO etapi toimumine.
27.-31.juulil toimus Peebu Kämpingus lauamängude mitmevõistluse noortelaager, kus õpiti ja lihviti kabe, male, koroona (novuse) ja pinksi oskusi. 4 erineva maja/toa vahel toimus ka pingeline võistlus, mille võitis poiste võistkond Rico Kalde, Frederik Tammann, Kuldar Vreiman ja Egert Pill.
T 28.07 Internetis pääses võistkond "Vana Tallinn ei vanane"/Kapten Viljar Mehik ja Guido Trees/ võitudega 1. mängu ja 2. mängu järel poolfinaali, mis toimub 5.08.
P 26.07 40 Raasiku Õlletehas Novus Cup",Juhend pdf ja rtf. Raasiku Õlletehase ees õues (või halva ilma korral Rahvamajas) Janek ja Guido Eelregistreerimine on vajalik kõigil klubide esindajatel teha, hiljemalt 23.07.2020
Võistluse tulemused .
L 25.07 40 "Lamav kaamel" rändava auhinnaga turniir Raasiku RM Guido Trees Juhend Oma tulekust peab teatama hiljemalt 24. juulil
Võistluse tulemused .
L 25.07 Eelregistreerimine TeKo võistlusele ja harjutamine kuni kell 13 Raasiku RM Guido Trees Algus peale "Lamava Kaameli" võistluse lõppu, ca kell 15-16 Üllar Teder 60. sünniaastapäeva TEKO (play-off) Ööbimisvõimalus: Raasiku hostel ja 4 km eemal Parila Home Stay
N 24.07 internetis 1/8 finaalis oli kõigis mängudes võidukas võistkonna "Vana Tallinn ei vanane" kapten Viljar!
L 18.07 Ivar Taimi mälestusvõistlus, paarismäng Viru-Nigula Ralf Burk Juhend , tulemused .
P 28. juunil 40 Kadrina seeriavõistluse III etapp Kadrina Hillar Elva Juhend .
3. etapi tulemused , peale 3. etappi koondarvestus .
25. juunil toimus põnev Viljar Mehik- Guntars Bralitis kohtumine 8+24 formaadis. , st 8 lahtist ja 24 dubleseibi.
20.06. toimus FINSO internetikoosolek.
 • Seoses Poola praeguse olukorraga, kus lubatakse ainult 12 võistlejaga võistlusi siseruumides ja nõutakse rangeid ruumide desinfitseerimisi iga tunni järel, jätta Wieliczka etapp ära, ka seoses Vene ja Suurbritannia piiride kinniolekuga ning ka Poola-sisese suhteliselt vähelubava olukorra tõttu.
 • Kandsin ette eesti-sisese info , mis lubaks piiride avanemise korral võistluse korraldada. Lõplik otsus tuleb järgmisel koosolekul 1. augustil (miskipärast soovivad kõik teha koosolekut just laupäeval..), tõenäoliselt jõuame positiivse otsuse korral kõik vajaliku tellida; kurb on ainult saali broneeringut nii kaua kinni hoida...võib-olla saame siis saali neil kuupäevadel kasutada eesti-sisese võistluse tarvis? Kas koroona EMV mees- ja naispaaridele või individuaalne mv või hoopis noovuse paarismäng (Tõnis?). Tõenäoliselt saab FINSO etapi korraldada 31.10-01.11 kuupäevadel, mida praegu Eesti jaoks hoitakse.
 • Inglaste esindaja teatas, et nad soovivad liituda FINSO-ga ja ka liikmemaksu ülekande ära teha. Tõenäoliselt jääb Inglise etapp 2020. aastal ära, sest neil otsustatakse küll piiride lahtitegemine 1. septembril, kuid venelastel ei ole võimalik 2,5 nädalaga viisat hankida..., kui neil üldse piirid lahti tehakse. Ruumid on neil ca 100-120 inimese jaoks broneeritud.
 • Rahvausvahelise meistri ja suurmeistri märkide tellimine otsustati sisuliselt ära, oodatakse kavandiideid, aluseks on FIDEga sarnaselt maakera kujund jms
 • P 14. juunil Lääne-Virumaa veteranide võistlus Kadrina Hillar Elva (ainult Lääne-Viru veteranidele)
  P 7. juunil Haljala seeriavõistluse III etapp Võsu Spordihoone Avo Seidelberg (juhend, 24 mängijat Lääne-Virust)
  22. mail internetiturniir 22. mai turniiril Viljar võitis 2. koha. .
  15. mail VI internetiturniir 15. mai turniiril Viljar võitis 3. koha. .
  8. mail V internetikeskkonnas toimunud turniir V internetiturniir. 2. koht Viljarile Aldis Bisovsi järel. .
  1. mail IV internetikeskkonnas toimunud turniir IV internetiturniir .
  24. aprillil III internetikeskkonnas toimunud turniir III internetiturniir .
  II internetikeskkonnas toimunud turniir II internetiturniir .
  I internetikeskkonnas toimunud turniir I internetikeskkonnas toimunud turniir .
  2. mail toimus FINSO veebikoosolek, kus arutati olukorda kalenderplaaniga ning kavandatavate kvalifikatsiooni-märkidega; FINSO meister ja FINSO suurmeister. Ära jäävad etapid juunis ja juulis. Augusti etappide toimumisvõimalus otsutatakse 20. juuni veebikoosolekul.
  Siis planeeritakse ka FINSO Kongressi kokkukutsumise aega ja võimalust.
  Oodatakse ettepanekuid märkide kavandite osas, lähtudes Poolast saadud hinnapakkumisest.
  Igal klubil palun esitada taotlusi FINSO tiitlitega nomineerimiseks (nimi ja saavutused konkreetse turniiride nimetused, mille alusel nimetus taotleda).
  Iga mängija peaks ise teadma oma õigust nomineerimiseks. Paljud eestlased peaksid juba FINSO meistri tiitli asemel omama suurmeistri nimetust. FINSO-s kontrollitakse taotluse põhjendatus ja tehakse aluse olemasolu korral otsus tiitli omistamiseks.
  20. märtsil toimus FINSO veebikoosolek, kus arutati olukorda ja leiti optimistlik ja pessimistlik prognoos. Optimistliku prognoosi kohaselt on edasi lükatud ainult Saksamaal Erlangenis toimuv võistlus, tõenäoliselt novembri reservajale. 2. mail otsustame vastavalt olukorrale Sankt Peterburgi etapi toimumise. Pessimistlikuma prognoosi kohaselt on järgmine etapp juulis või augustis.
  FINSO kalendrisse on ennistatud Eesti II etapp oktoobri lõpus, samuti nõustusime Eestile pakutud Aasta mängija turniiri korraldamisega detsembri lõpus, kohaks Lõuna-Eesti; võimalik koos kommertsturniiriga, mis aitaks katta korralduskulutusi ja pakuks võimalusi korralikeks rahalisteks auhindadeks.Uue FINSO Presiidiumi ja Vanemate Kogu valimised koos põhikirja parandamise jms; toimumisaega täpsustame vastavalt piirangute leevenemisele. Otsustati parandada FINSO etappide rahalist aruandlust emaorganisatsiooni ees (iga korraldaja esitab pärast etappi rahalise aruande! FINSO-le). Alaliitudel (kellele esitavad taotlused klubid) esitada kandidaadid FINSO järgunormide uute täitmiste kohta, sest alustame meistrimärkide kavandamisega, st meister ja suurmeister vastavalt FINSO normidele. Mitmed jooksvad küsimused, ühiskondliku töö, paraturniiride rahastamine, 10 % turniiri eelarve jagamine jpm. Koosolek kestis k 18 kuni ca 20ni.
  L,P 14.-15. märts II stage FINSO. Zelenograd, Venemaa .
  Meeste hulgas võitis Gert Müil, naiste hulgas Inese Vilde.
  Ametlikud tulemused: mehed , naised ; paarismängud olid ringsüsteemis 8 paariga meespaarid , segapaarid .
  Juhend FINSO kodulehel ja juhend pdf .
  P 8. märts Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused novuse üksikmängus Jõhvi Spordisaalis .
  Naiste hulgas võitis Laura-Liis Pärtel, meestest Hillar Elva ja maakondade hulgas Lääne Virumaa, paremusjärjestus .
  Tulemused: naised ja mehed . Võistluse juhend .
  L 7. märts (enl40) Jõhvi valla seeriavõistluse 3. etapp Jõhvi Spordisaalis .
  Võistluse koondarvestuses jäi liidriks Tauno Jõgiste, paremusjärjestus Võistluse juhend .
  Lingid: FINSO __ Peterburi novus__ Läti Novuse Föderatsioon__ Valgevene Novuse Föderatsioon __ Kiievi Novuse Föderatsioon ja Merebiljard__ Deutscher Novuss-Sports Verband__ Moskva uus leht ja foorum __ USA novuse leht__ novus Canadas__ Moskva novus __ Inglise Novus __ Siberi (Krasnojarski) novusklubi __ Koroona.com (praegu piljarditeemad)
 • I Euroopa Juunioride meistrivõistlused 2010 a Kilingi Nõmmes (Info internetilehel) on saanud ajalooks, Euroopa meistrid on Kätriin Rei ja Oskar Raidlepp.
 • II Euroopa Juunioride meistrivõistlustel 2013 a Riias võitis Eliise Raidlepp U18, hõbemedaliga leppisid Kristel Talvik U15, Oskar Raidlepp U18 ja Ottomar Raidlepp U15 ning pronksmedaliga Guldar Klimask U21.

  Arvamusi ja ettepanekuid saab avaldada Foorumis või külalisraamatus (nn turuplats) !

 • free countersalates 01.02.2011 külastajaid.
  Külastajaid:


  Ühtegi bitti ega baiti ei piinatud antud kodulehekülje tegemise käigus!