Peatselt toimumas (sulgudes edetabeli maksimumpunktid)
___EKML_koroona _ ENL_novus _ EKML ja lauamäng _ FINSO
Õnnitleme!
Heino Merilaine teenis Pärnumaa Kultuurkapitali elutööpreemia!
2020. aasta kalenderplaani projekt ja EKML ning ENL rakendatav Hea juhtimise tava
2020 aasta võistlused

jaanuar 2020  EKML	 ENL    ja teadaolevad kohalikud võistlused
L 1. veebruar	35+35		Kalju Tiik XV memorial (võistkond 3 M+1N)	Raasiku Spordihoone	Guido Trees	 Juhend
P 2. veebruar   laua33		Eestimaa Spordiliit Jõud mv lauamängude mitmevõistluses	Koeru keskkool	Urmas Virves	 Juhend
L 8. veebruar		40	Jõhvi valla lahtised MV II etapp üksikmängus	Jõhvi Spordihoone	Ralf Burk	 Juhend
L 8. veebruar	35		Türi valla lahtised mv koroona paarismängudes	Türi linna võimla	Kalju Mägi
P 9. veebruaril	Haljala valla koroona (nn läti laual) seeriavõistluse II etapp	Haljala võimlas		Marco Aitman	 info
LP 8.-9. veebruar I stage USA FINSO Stage, Latvian Community Center in Los Angeles, California, 1955 Riverside Dr	 Reklaam!
L 15. veebruar			Eesti mv võistkondlik (8 meest+ 2 naist)	Orissaare		Gunnar Vaho	 Juhend
P 16. veebruar	35		Saaremaa KV koroona üksikmängus IV etapp	Orissaare		Gunnar Vaho
L 22. veebruar		40	Kadrina seeriavõistluse II etapp 		Kadrina Huvikeskus	Hillar Elva	 Juhend
L 22. veebruar	35		Türi  valla lahtised mv koroona  üksikmängudes	Türi linna võimla	Kalju Mägi
E 24. veebruar		40	Pärnu 2020. a seeriavõistluse 1. etapp 		Surju Spordisaalis	Tõnis Laks
.
Toimunud võistlusi: ....... Eesti 2019 aasta koroona edetabel ........... Eesti Novuse 2019 aasta edetabel ning ........... noorte 2019 edetabel ........... .
Rahvusvaheline reitingu edetabel FINSO kodulehel . ... mehed hetkeseis 2019 a
L 26. jaanuar Raasiku valla 2020. aasta meistrivõistlused Raasiku Rahvamajas.
Paremusjärjestus. naised ja mehed .
Esikolmik: Naiste ja meeste parimad. Võistluse Juhend .
Peningi KMK
Guido Trees
L 25. jaanuar (enl40) Kadrina seeriavõistluse 1. etapp Kadrina Huvikeskuses .
Võistluse paremusjärjestus Võistluse juhend .
Kadrina Novuse SK
Hillar Elva
T 21. jaanuar Väike-Maarja seeriavõistluse III etapp koroona üksikmängudes Triigi võimlas.
Võistluse tulemusedvõitis Joonas .
P 19. jaanuar (35) Saaremaa KV koroona üksikmängus III etapp Orissaare Spordisaalis.
Võistluse tulemused peagi .
Saare Mäng.
Gunnar Vaho
L 18. detsember Aruküla pallimänguklubi paarismänguvõistlus Aruküla Spordisaalis .
Võistluse alagruppide paremusjärjestus ja Play off .
Võistluse Esikolmik: Dmitri Sokolov-Reigo Tomingas, Raido Mäemets-Alik Teino, Veiko Paenurm-Tevo Turro. Võistlust toetas Raasiku Õlletehas.
Janek Jashkov
Dimitri Sokolov
L 18. jaanuar (enl40) Jõhvi valla seeriavõistluse 1. etapp Jõhvi Spordisaalis .
Ralf Burk, Visad
L 18. jaanuar Saaremaa KV koroona paarismängus Orissaare Spordisaalis.
Võitsid Aadu Vinkel ja Kaarel Humal, järgnesid Gunnar Vaho - Arlet Saar ja Ants Nelis- Karli Leemet.Võistluse .
Saare Mäng.
Gunnar Vaho
P 12. jaanuar (40) Pärnumaa MV segapaarid Sauga Spordisaalis.
Võistluse tulemused ja juhend .
Võistluse Esikolmik: hõbe Viire ja Guido, kuld Õie ja Styven, pronks Ene ja Heino.
RING.
Heino Merilaine
L 11. jaanuar (40) Pärnumaa MV nais- ja meespaarid Sauga Spordisaalis.
Võitsid Heino Merilaine- Harri Tiik ja Õie Malmberg- Tatjana Osokina. Võistluse tulemused
Õie ja Tatjana, Ragne ja Anette, Styven ja Aigor, Heino ja Harri, Vambola ja Ülo ja juhend .
RING.
L 11. jaanuar Järvamaa meistrivõistlused koroona üksikmängudes (mehed, naised )Türi linna võimlas. Peakorraldaja
Kalju Mägi.
P 5. jaanuaril FINSO 2020 aasta invasportlaste Euroopa karikavõistluste I etapp Zelenogradis.
Võitsid Viktoria Kuzmina ja Vadim Azerier. Tulemused: naised ja mehed . Võistluse juhend .
Reiting 2020. aastal peale I etappi: naised ja mehed .
FINSO
2019 aasta tulemusi
L 28. detsember (enl40) Pärnu seeriavõistluse 5. etapp Surju Spordisaalis .
Aasta kokkuvõttes novuse aasta edetabeli parimate 1. Gerli Aver, 2. Andrea Uustulnd, 3. Arvo Püvi, 4. Mihkel Lepist, 5. Hillar Elva, 6. Margus Saareoja ja parim noor Marek Lepist, autasustamine. Võistluse paremusjärjestus ja kokkuvõttes järgnesid Andreale Gerli ja Mihkel . Üldarvestusse 4 tulemust 5-lt etapilt.
Võistluse juhend .
Tõnis Laks, ENL
L 28. detsember (/30)
Kuni 18-aastaste noorte Eesti meistrivõistlused (tütarlapsed ja poisid) koroona üksikmängus
Tihemetsa.
Aasta kokkuvõttes noormängijate seeriavõistluse parimate autasustamine.Võistluse võitis neiude hulgas Piia-Liis Seeder Eliina Kallase ees ja ja noormeeste hulgas Rico Kalde parema koefitsiendiga Johannes-Aleksander Raidi ees . Võistluse juhend .
Viire Talts
N 26. detsember (enl40) Raasiku Jõulusprint novuse üksikmängus Raasiku Rahvamajas.
Võistluse paremusjärjestus ja edetabeli hetkeseis . Võistluse juhend .
Guido Trees
22. detsembril täitus EKML-il 30 aastat!!!
22. detsembril k 16 pärast Sauga Jõuluturniiri EKML 30 tähistamine; pidulik lõunasöök Pärnu kesklinnas Bum-Bum söögikohas.
P 22. detsemebril (35/25) Sauga Jõuluturniir Sauga Spordisaalis.
L 21. detsember FINSO 2019 aasta mängija tunriir Riias.
Naiste hulgas võitis Andrea Uustulnd (33p), järgnesid Marite Paberza(29), Inese Skulme(23), Ilona Indrane(20), Piia-Liis Seeder(16), Inese Vilde(12), Aurika Vaho(11) ja Tatjana Osokina(9). koond ja turniiritabelid .
Meeste hulgas võitis Mihkel Lepist! 4. koha võitis Marek Lepist. turniiritabel .
FINSO
P 15. detsembril (enl45) Eesti 2019. aasta meistrivõistlused segapaarismängus Jõhvi Spordisaalis.
Võitsid Gerli Aver- Aleksander Michelis, järgnesid 2. Tatjana Osokina- Hillar Elva ja 3. Mae Nõu- Urmas Mererand. Võistluse tulemused ja juhend htm .
Ralf Burk
Raivo Ruberg
Guido Trees
L 14. detsembril Rahvusvaheline võistkondlik turniir Alutaguse Hirv Jõhvi Spordisaalis.
Võistluse finaalis võitis Kadrina I Peningi võistkonna 5:3, 3.-4. koha mängus Visad I Kadrina III võistkonda 7:1.
Võistluse koondprotokoll , play off kaheksandikfinaal ning poolfinaal ja finaal .
Voorude kaupa tulemused: 1. voor , 2. voor , 3. voor , 4. voor , 5. voor , 6. voor ja 7. voor .
P 15. detsembril Rahvusvaheline paarismänguturniir Alutaguse Hirv Jõhvi Spordisaalis.
Võitsid Joonas Kikerpill ja Arvo Püvi, järgnesid 2. Sander Rose- Meelis Luud ja 3. Raavo Remmel- Tiit Pari. Võistluse tulemused .
Võistluse juhend vene keeles . Võistluse juhend eesti keeles
Ralf Burk
Guido Trees
L 14. detsembril Järvamaa mv segapaarismängus Türi võimla. Võistluse juhend . Kalju Mägi
P 8. detsembril Eesti meistrivõistlused lauamängude mitmevõistluse meespaarismängus. . Koeru Spordisaalis
Võitsid Rein Kirst ja Tarmo Lukk, järgnesid 2. Meelis Tätte- Marek Poltrago, 3. Urmas Virves- Kalju Mägi ja 4. Tõnu Maiste- Mati Suun.
Võistluse juhend pdf .
Urmas Virves
L 7. detsember (enl45) Tallinna lahtised meistrivõistlused novuse üksikmängus Raasiku .
Võistluse võitis Mihkel Lepist, järgnesid Hillar Elva, Andrea Uustulnd ja Jevgeni Põshnõi, naiste hulgas järgnesid Gerli Aver ja Õie Malmberg. Noormeeste meister on Marek Lepist.
Võistluse paremusjärjestus . Võistluse juhend .
Guido Trees
P 1. detsembril (50) Eesti koroona individuaalsed meistrivõistlused , Orissaare Spordisaalis.
Võitsid Andrea Uustulnd Tatjana Osokina ja Aurika Vaho ees ja Urmas Mererand, kellele järgnesid Kaupo Helm-Rosin ja Jevgeni Põshnõi.
Tulemused: naised ja mehed .
Võistluse juhend htm .
Gunnar Vaho
L 30. novembril (35) Eesti koroona võistkondliku karikavõistluse (võistkonnas 4 meest ja 1 naine) III etapp , Sauga Spordisaalis.
Võistkondade paremusjärjestus . Võistluse tulemused: paremusjärjestus ja kahe etapi summa .
Laudade paremusjärjestus: meeste 1. laud , meeste 2. laud , meeste 3. laud , meeste 4. laud ja naiste laud .
Lingid: FINSO __ Peterburi novus__ Läti Novuse Föderatsioon__ Valgevene Novuse Föderatsioon __ Kiievi Novuse Föderatsioon ja Merebiljard__ Deutscher Novuss-Sports Verband__ Moskva uus leht ja foorum __ USA novuse leht__ novus Canadas__ Moskva novus __ Inglise Novus __ Siberi (Krasnojarski) novusklubi __ Koroona.com (praegu piljarditeemad)
  • I Euroopa Juunioride meistrivõistlused 2010 a Kilingi Nõmmes (Info internetilehel) on saanud ajalooks, Euroopa meistrid on Kätriin Rei ja Oskar Raidlepp.
  • II Euroopa Juunioride meistrivõistlustel 2013 a Riias võitis Eliise Raidlepp U18, hõbemedaliga leppisid Kristel Talvik U15, Oskar Raidlepp U18 ja Ottomar Raidlepp U15 ning pronksmedaliga Guldar Klimask U21.

Arvamusi ja ettepanekuid saab avaldada Foorumis või külalisraamatus (nn turuplats) !

• free countersalates 01.02.2011 külastajaid.