Tere tulemast Eesti Koroonamänguliidu ja MTÜ Eesti Novuse Liidu koduleheküljele!
Spordialaliitudele ja -klubidele soovitused 02.05.2020. ja 19.08.2020. Spordialaliitudele kaasneb kohustus koostada spordivõistluste korraldajatele spordivõistluste korraldamise juhend alates 01.09.2020 a. .
Edetabelisse kuuluval võistlustel peab spordivõistluste korraldaja arvestama juhendis Kultuuriministeeriumi ja Terviseameti soovitusi ning vastava ala eripärasid. Seoses Covid-19 levikuga Eestis ja maailmas ja võttes arvesse Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldusi ning soovitusi; jälgitakse kõikidel toimuvatel turniiridel osalejate tervislikku seisundit ning igasuguste ilmsete haigustunnustega (nohu, köha jms) isikute osalemine turniiril keelatakse. Haigustunnustega isikuid võistlussaali ei lubata ja suunatakse koju tagasi.
Alaliidupoolne soovitus: mitte kätelda enne ja pärast mängu ning lubada mängijal võtta oma löögiketast ise ka teiselt lauapoolelt.
Peatselt toimumas (sulgudes edetabeli maksimumpunktid)
___EKML_koroona _ ENL_novus _ EKML ja lauamäng _ FINSO _ Saksa Novuse leht
2020. aasta klubide ja võistlejate litsentsitasud tuleb ära tasuda!!!
EKML (Reg nr 80094660, a/a 10902000927006 SEB pangas
! EKML-le laekunud liikmemaksud 2012-2020 aastal
ENL (A/a EE261700017002619770 Luminor Pangas). ENL litsentsiomanike nimekiri
, ENL liikmemaksud 2005-2020 aastal .
2020. aasta kalenderplaan ning EKML ja ENL rakendatav Hea juhtimise tava.

2020. a. EKML	 ENL    ja teadaolevad kohalikud võistlused

L 26.09	 45		Harjumaa Spordiliit individuaalsed meistrivõistlused, noorte etapp Raasiku Spordihoone Rein Suppi  Juhend  registreerimise leht.xls .
P 27.09  -	-	Raasiku valla meistrivõistlused paarismängus	Raasiku Rahvamaja		

L 03.10  45		Eesti mv nais- ja meespaarismängus		Raasiku Spordihoone	EKML  Juhend .	
P 04.10  45		Eesti mv segapaarismängus			EKML  Juhend .

L 10.10	 35		Eesti võistkondlik karikavõistlus I etapp	Sauga	 Juhend .
P 11.10 Eesti meistrivõistlused veteranidele,  individuaalsed ja võistkondlikud (maakondade vahel) koroona üksikmängus	Sauga	EKML

L 17.10 laua33EMV  Eesti 2020 a. individuaal- võistkondlikud mv lauamängude mitmevõistluses III KV etapp Valtu Spordimaja EKML	.  juhend .	
L 17.10		 45	IVOL´i lahtised MV üksikmängus			Jõhvi Spordihoone	Ralf Burk	ENL
P 18.10 Eesti Invaspordiliidu meistrivõistlused novuse üksikmängus	Võru Spordihoone, Räpina mnt. 3a  ENL, Väino Marjak

L 24.10		 40	Kadrina seeriavõistluse VIII etapp 		Kadrina Huvikeskus	Hillar Elva	
L 24.10	laua 33		Järvamaa meistrivõistlused lauamängude mitmevõistluses		Urmas Virves	
P 25.10	 35		Peningi XXXVI karikavõistlus paarismängus	Raasiku Rahvamaja	Guido Trees	


L 31.10		 45	Eesti 2020. aasta novuse paarismängu mv 	Päri Spordisaal		ENL, KiiSport
P 01.11 						mv 		Päri Spordisaal

L 07.11	 35		Saaremaa KV koroona üksikmängus II etapp	Orissaare	Gunnar Vaho
P 08.11	 35		Eestimaa KV võistkondlikus koroonas (4m+1n) II etapp	Orissaare	

L 14.11		 40	IVOL´i lahtised MV paarismängus		 	Jõhvi Spordihoone	Ralf Burk
P 15.11	laua 33 Eesti SVL ind- võistkondlikud mv lauamängude mitmevõistluses, Andres Bahovski mälestusvõistlus		Haiba	K.Põldaru, H. Merilaine

L 28.11.2020 	 40	Jõhvi valla lahtised MV IV etapp		Jõhvi Spordisaal	Ralf Burk, Raivo Ruberg    juhend .
L 05.12.2020 	 40	Jõhvi valla lahtised MV V etapp			Jõhvi Spordisaal	Ralf Burk, Raivo Ruberg    juhend .		
Toimunud võistlusi: ....... Eesti 2020 aasta koroona edetabel ........... Eesti Novuse 2020 aasta edetabel .
Rahvusvaheline reitingu edetabel FINSO kodulehel .
20. septembril toimus FINSO interneti-koosolek Kahjuks oli helikvaliteet veidi kehvem kui tavaliselt (osalesin võistlustelt koju sõites mobiili kaudu) ja ootan täpsustuvat protokolli.
Otsustati:
  • 2020. aasta sügisesed FINSO reitinguetapid ja aasta mängija turniir jäävad ära.
  • Käesoleva aasta tulemused lähevad järgmise aasta reitinguarvestusse
  • 2021. aasta Euroopa meistrivõistlused toimuvad Eestis, Jõhvis, 24.-25. aprillil 2021. a.
  • Novembris avaldatakse 2021. aasta FINSO võistluste kalenderplaan, selleks ajaks täpsustakse meistri ja suurmeistri tiitlite nimekirjad ja täpsustakse Lätis 2018. aastast kehtivate reeglite venekeelne tõlge, mille alusel saab FINSO reeglid kehtestada.
  • Muudetakse osalustasu ja FINSO-le tasumist, ei saanud lõplikust otsusest aru, heli vilistas...
  • Tutvustati Master ja Grandmaster märkide disaini. Kas Eestis on huvilisi, et märgisaajate nimekirja pääseda, andke oma tulemustest teada, kirjalikult!
  • 20. septembril Pärnumaa 2020 a lahtised mv lauamängude mitmevõistluses Eesti KV I etapp Tihemetsa Spordisaal Juhend .
    Võistluste tulemused: neiud , noormehed , naised ja mehed .
    Võistkondadest võitis Pärnu, järgnesid Harju ja Tartu võistkonnad. Võistkondlik arvestus .
    19. septembril 40 Raasiku XXI karikavõistlus üksikmäng Raasiku Rahvamajas .
    Karikavõistluse võitis ja kõige rohkem 8-aid (9 vooruga 34) lõi Mikk Lepist tulemused, juhend ja Võistluse 8- löömise tulemused .
    12.-13.septembril Loo 50. auhinnaturniir naiste ja meeste üksikmängus ja segapaarismängus Loo Spordihoone J.Paavel, G.Trees Juhend .
    Naiste üksikmängus võitis esikoha Helena Tann, tulemused . Meeste hulgas võitis põneva turniiri Marek Lepist, tulemused .
    Segapaarismängus võitsid esikoha Andrea Uustulnd- Urmas Mererand, tulemused . Üksikpaarismängus võitis samuti Marek Lepist, tulemused .
    Naispaarismängus võitsid esikoha Andrea Uustulnd- Kai Mererand, tulemused . Meespaarismängus võitsid Styven Kuntson- Kaupo Helm-Rosin, turniiritabel . Loo võistluse varasemad tulemused
    P 30.08 /25 Sookuninga noorte karikavõistlus Tihemetsa Spordisaal Viire Talts Juhend .
    Neidude üksikmängus võitis esikoha viimase vooru võiduga Piia-Liis Seeder Eliina Kallase ja Ingeliina Kore ees.
    Noormeeste hulgas võitis põneva turniiri Frederik Tammann Rauno Einmanni ja Randar Rätsepa ees.
    Auhinnavõitjad Jaan Taltsi kõrval .
    L 22.08 35 Saaremaa lahtine karikavõistlus paarismängudes Juhend .
    Segapaarismängus võitsid Õie Malmberg ja Kaupo Helm-Rosin tulemused . Youtubes ülevaade
    Meespaarismängus võitsid Olav Karu ja Jevgeni Põshnõi tulemused Youtubes ülevaade
    Youtubes paarismängude autasustamine
    P 23.08 40 Saaremaa lahtine karikavõistlus üksikmängudes Orissaare SH Saare Mäng, G.Vaho Juhend .
    Naiste üksikmängus (9 naist) võitis Andrea Uustulnd tulemused . Avavoorus , viigistasid Urve ja Andrea. Youtubes ülevaade
    Meeste üksikmängus (28 meest) võitis Marek Lepist tulemused . Youtubes ülevaade 1.-3 voor , Youtubes meeste üksikmängu II osa , Youtubes meeste üksikmängu III osa .
    Youtubes üksikmängu autasustamine .
    L 15.08 45 Pärnumaa mv individuaalmängus Ring, H. Merilaine Juhend .
    Üksikmängus võitis Styven Kuntson, tulemused .
    Augusti alguses toimus lauamängude mitmevõistlust (eelkõige koroona ja male) tutvustav lastelaager Obinitsas
    L 08.08 40/35 SS Kalev mv individuaal ja segapaarismängus Sauga Ring, H. Merilaine Juhend .
    Üksikmängus võitis Andrea Uustulnd, tulemused , võitis Pärnu maakond, järgnesid Harju, Saare, Lääne-Viru ja Raplamaa.
    segapaarismängu tulemused
    P 09.08 35 SS Kalev mv nais- ja meespaarismängus Sauga Ring, H. Merilaine Juhend .
    nais- ja meespaarismängu tulemused .
    1. augustil toimus FINSO internetinõupidamine. Arutati Covid-19 olukorda ja otsustati, et augustis ja septembris FINSO reitinguetappe ei toimu.
    Täpsustati FINSO meistrite ja suurmeistrite nimekirjade koostamist.
    Arutati märkide kavandeid ja saadeti variandid tootjale kujundamiseks ning arutati märgi õiguse nn dokumendi kujundust.
    Arutati FINSO turniiridel 10 % reeglit, 1 € auhinnafondi suurendamist, esindajate osalustasust vabastamist ja osalustasude tõstmist (Kongress otsustab).
    GBR lubas tasuda liitumismaksu Kasparsi poolt esitatud arve alusel.
    Järgmine koosolek on 20. septembril, mil otsustatakse 10.-11.10 Ukraina ja 31.10-01.11 Eestis planeeritud FINSO etapi toimumine.
    27.-31.juulil toimus Peebu Kämpingus lauamängude mitmevõistluse noortelaager, kus õpiti ja lihviti kabe, male, koroona (novuse) ja pinksi oskusi. 4 erineva maja/toa vahel toimus ka pingeline võistlus, mille võitis poiste võistkond Rico Kalde, Frederik Tammann, Kuldar Vreiman ja Egert Pill.
    T 28.07 Internetis pääses võistkond "Vana Tallinn ei vanane"/Kapten Viljar Mehik ja Guido Trees/ võitudega 1. mängu ja 2. mängu järel poolfinaali, mis toimub 5.08.
    P 26.07 40 Raasiku Õlletehas Novus Cup",Juhend pdf ja rtf. Raasiku Õlletehase ees õues (või halva ilma korral Rahvamajas) Janek ja Guido Eelregistreerimine on vajalik kõigil klubide esindajatel teha, hiljemalt 23.07.2020
    Võistluse tulemused .
    L 25.07 40 "Lamav kaamel" rändava auhinnaga turniir Raasiku RM Guido Trees Juhend Oma tulekust peab teatama hiljemalt 24. juulil
    Võistluse tulemused .
    L 25.07 Eelregistreerimine TeKo võistlusele ja harjutamine kuni kell 13 Raasiku RM Guido Trees Algus peale "Lamava Kaameli" võistluse lõppu, ca kell 15-16 Üllar Teder 60. sünniaastapäeva TEKO (play-off) Ööbimisvõimalus: Raasiku hostel ja 4 km eemal Parila Home Stay
    Lingid: FINSO __ Peterburi novus__ Läti Novuse Föderatsioon__ Valgevene Novuse Föderatsioon __ Kiievi Novuse Föderatsioon ja Merebiljard__ Deutscher Novuss-Sports Verband__ Moskva uus leht ja foorum __ USA novuse leht__ novus Canadas__ Moskva novus __ Inglise Novus __ Siberi (Krasnojarski) novusklubi __ Koroona.com (praegu piljarditeemad)
  • I Euroopa Juunioride meistrivõistlused 2010 a Kilingi Nõmmes (Info internetilehel) on saanud ajalooks, Euroopa meistrid on Kätriin Rei ja Oskar Raidlepp.
  • II Euroopa Juunioride meistrivõistlustel 2013 a Riias võitis Eliise Raidlepp U18, hõbemedaliga leppisid Kristel Talvik U15, Oskar Raidlepp U18 ja Ottomar Raidlepp U15 ning pronksmedaliga Guldar Klimask U21.

    Arvamusi ja ettepanekuid saab avaldada Foorumis või külalisraamatus (nn turuplats) !

  • free countersalates 01.02.2011 külastajaid.
    Külastajaid:


    Ühtegi bitti ega baiti ei piinatud antud kodulehekülje tegemise käigus!