Tere tulemast Eesti Koroonamänguliidu ja MTÜ Eesti Novuse Liidu koduleheküljele!
Edetabelisse kuuluval võistlustel peab spordivõistluste korraldaja arvestama juhendis Kultuuriministeeriumi ja Terviseameti soovitusi ning vastava ala eripärasid. Kätlemisest soovitame loobuda, piisab tervitusnoogutusest või liigutusest, mida võib tõlgendada tervitusena.
Peatselt toimumas (sulgudes edetabeli maksimumpunktid)
___EKML_koroona _ ENL_novus _ EKML ja lauamäng _ FINSO _ Saksa Novuse leht
2021. aasta klubide ja võistlejate litsentsitasud tuleb ära tasuda!!!
EKML-le laekunud liikmemaksud 2012-2020 aastal
ENL (A/a EE261700017002619770 Luminor Pangas). ENL 2021. a litsentsiomanike nimekiri
.
2021. aasta kalenderplaani projekt ning EKML ja ENL rakendatav Hea juhtimise tava.
2021. a. EKML ENL   FINSO ja lauamängude mitmevõistluse teadaolevad võistlused:
Võistlused toimuvad, arvestades kehtestatud piiranguid.

L 4.12  50	Eesti meistrivõistlused koroona üksikmängus,		 juhend 	Orissaare	EKML
P 5.12  35	Eesti koroona võistkondliku karikavõistluse III etapp,   juhend 	Orissaare	EKML

L 11.12 ?   50	Eesti 2021. aasta novuse meistrivõistlused üksikmängus, 
L 11.12	40  	Järvamaa Spordiliit mv segapaarismängus,  juhend  Türi Spordihoone Kalju Mägi, eelregistreerumisega!
P 12.12 ? 	Eesti 2021. aasta novuse võistkondlikud meistrivõistlused,

L 18.12 	Alutaguse Hirv võistkondlik  võistlus Jõhvi Spordisaalis  juhend, EST pdf ,  juhend, EST odt ,  juhend, RUS pdf  ja  juhend, EST doc . 
P 19.12 	Alutaguse Hirv paarismängus  võistlus Jõhvi Spordisaalis  juhend, EST pdf ,  juhend, EST odt ,  juhend, RUS pdf  ja  juhend, EST doc .
	
L 25.12	 35	Peningi XXXVII paarismängu karikavõistlus  juhend  ja  varasemad võitjad  Raasiku Rahvamaja
P 26.12		Raasiku valla kohalikud meistrivõistlused 

	   40	Kadrina 2021. a VI etapp	Kadrina Huvikeskus  koondarvestus pdf 	Hillar Elva

lükatakse edasi-> 2022. a.
L 08.01.2022 40	Harjumaa Spordiliit 2021. a. mv nais- ja meespaarismängus Raasiku Spordihoone	Rein Suppi	EKML
P 09.01.2022 40	Harjumaa Spordiliit 2021. a. mv segapaarismängus	 Raasiku Spordihoone	Rein Suppi	EKML
Toimunud võistlusi: ....... Eesti 2021. aasta koroona edetabel ........... Eesti Novuse 2021 aasta edetabel .
P 28.11 internetis FINSO kongress, uue Presiidiumi ja teiste funktsionäride valimine, uue põhikirja vastuvõtmine jne
FINSO on-line kongress. Päevakorras:
1. Tööleasumise järel kinnitati põhikirja uus redaktsioon, kus on kirjas, et FINSO turniiridel mängitakse FINSO reeglite järgi ja muidugi palju muudki parandatud ja täpsustatud.
2. Kuna uue põhikirjaga oli eelmistele Vanemate Kogu liikmetele (Alexander Grosny ja Olav Karu) antud eluaegne liikmestaatus, 
siis hääletati ainult lisanduva Guntis Bucenieksi poolt, ühehäälselt.
3. Valiti revisjonikomisjoni liikmed Svetlana Kunc ja Mihkel Lepist, ühehäälselt.
4. Valiti uus presiidium, nö vanad liikmed (Juris Kiriks, Guido Trees, Kaspars Paegle, Irina Ivina ja Vladimir Ivin) valiti 15 häälega, ühehäälselt; Janis Saulitis kogus 12, Maciej Kunc 11 ja Ivan Lisovenko 9 häält. 
Enne järgmist hääletusvooru loobus Ivan kandideerimast ja ta ei soovinud osaleda ka Vanemate Kogus.
5. Ainsana kandideerinud Vladimir Ivin  valiti Peasekretäriks taas 7 häälega. 
Presidendi kohale esitati Juris Kiriksi ja Kaspars Paegle kandidatuurid, aga Kaspars loobus kandideerimast. Juris valiti presidendiks 6 häälega. 
Asepresidendiks valiti Kaspars Paegle 7 häälega.
6. Presiidiumi (ja ka teiste FINSO liikmete) järgmise koosoleku ajaks lepiti kokku 19. detsember, Eesti aja järgi 20.00. 
Kavas 2022. aasta võistluskalendri planeerimine ja FINSO töögruppide käivitamine (reeglid, tehniline kontroll jne). 
Teadaolevalt on USA turniir kavandatud aprillikuusse, täpsustub. 
Saksa turniir võib lükkuda oktoobrisse, Läti loodab suvel korraldada. 
Eesti turniir on hetkeseisuga kavas Jõhvis, suvekuul; täpsustub ENL üldkoosolekul (18. või 19. dets?).
Eestit esindasid hääletamisel eelmise presiidiumi liikmed Viire ja Guido, Vanemate Kogu liige Olav ja Eesti esindaja Guido.
L 27.11 40 Järvamaa Spordiliit lahtised mv nais- ja meespaarismängus, juhend Türi Spordihoones Kalju Mägi
Võistluse võitsid Õie Malmberg ja Tatjana Osokina , järgnesid 2. Guido Trees ja Jevgeni Põshnõi ja 3. parimad järvamaalased Reno Kangur ja Endel Küttis;
Võistluse tulemused .
P 21.11 45 Eesti mv segapaarismängus, juhend Raasiku Spordihoone
Võistluse võitsid Andrea Uustulnd ja Mihkel Lepist , järgnesid 2. Tatjana Osokina ja Jevgeni Põshnõi ja 3. Aurika Vaho- Gunnar Vaho;
Võistluse tulemused .
L 20.11 45 Eesti mv nais- ja meespaarismängus, juhend Raasiku Spordihoone
Võistluse võitsid meeste paremad Jevgeni Põshnõi ja Guido Trees Peningi Koroonamänguklubist, järgnesid Marek Poltrago- Meelis Tätte Tartust ja Urmas Mererand- Mihkel Lepist Tirtsust; naiste paremad Andrea Uustulnd ja Kai Kõmmus Saku Koroonaklubist Tirts, järgnesid Aurika Vaho- Meelis Ruuto Saaremaalt ja Kadrinast ja Õie Malmberg- Tatjana Osokina Ringist.
Võistluse tulemused .
L 13.11 Andres Bahovski mälestusvõistlus lauamängude mitmevõistluses, Andres Bahovski mälestusvõistluse kutse , Haiba Spordihoone; Kaljo Põldaru
Võistluse tulemused: naised , mehed . naiste võitja Liis Kärner, Peningi Koroonamänguklubist , naiste üldvõitja Karin Lähker, Haiba SK , neidude võitja Linda Tombak, Haiba SK ,
meeste võitja Markus Hansson, Pärnu Ring , meesveteranide võitja Alar Liimer Arukülast , Andrese mälestust aitas meenutada peakorraldaja Kaljo Põldaru .
P 7.11 35 Eesti koroona võistkondlike karikavõistluste II etapp, juhend Raasiku Spordihoone
Võitis Saku KK Tirts võistkond, järgnesid Ring ja Peningi .
Võistluse tulemused: võistkonnad , meeste 1. laud võitis Hillar Elva , meeste 2. laud võitis Margus Saareoja , meeste 3. laud võitis Mihkel Lepist , meeste 4. laud võitis Raivo Humal , naiste laud võitis Andrea Uustulnd
L 6.11 40 Ida-Virumaa lahtised mv Paarismängus , juhend, pdf Jõhvi Spordihoone
Võistluse võitsid Olav Karu ja Guido Trees, tulemused ja parimad Ida-Virumaa paarismängijad .
P 31.10 2021. a. FINSO parasportlaste Euroopa karikavõistluste II etapp, Wieliczka, Poola
Tasavägise turniiri võitis Nikolaijs Trofimovs, järgnesid 2. Guido Trees, 3. Vadim Racik ja 4. Ralf Burk. tulemused , autasustatavad ja 2. Guido Trees ja 3. Vadim Racik
P 31.10 2021. a. FINSO paarismängu karikavõistluste II etapp, Wieliczka, Poola
Mees- ja naispaaride (19) hulgas võitsid kindlalt Marek Lepist- Mihkel Lepist, järgnesid 2. Hillar Elva-Tauno Jõgiste ning 3. Imants Locmels- Gunars Plavnieks; 7 vooru šveitsi süsteemis .
Üldarvestuses ja segapaaride (5) hulgas võitsid Andrea Uustulnd- Urmas Mererand, järgnesid 2. Tatjana Osokina- Aivar Strazdin ja 3. Meeli Ruuto- Aarne Ruuto.
Paarismängijate autasustamine: meespaarid ja segapaarid .
L 30.10 2021. a. FINSO maailmakarikasarja II etapp, võistluse juhend ENG, RUS, Wieliczka, Poola.
Individuaalvõistlus: võitis Andrea Uustulnd, järgnesid võrdsete punktidega 2. Tatjana Osokina ja 3. Nadezhda Chayko; tulemused naised mängisid 2 ringi .
Meeste (35) hulgas võitis kindlalt Marek Lepist, järgnesid Imants Locmels ja Tõnu Kask; meeste järjestus .
naiste esikolmik , meeste esikolmik
P 24.10 FINSO koosolek, milles kinnitati Kongressi toimumisaeg ja päevakord
  • Kongressi päevakorrapunktide kinnitamine
  • Algusaja muutmine tunni võrra hilisemaks (st Eesti aja järgi 18->k 19-ks), kuna samal päeval on ka Harju mv segapaarismängus
  • Poola invaturniiri läbiviimise arutamine, kuna mõned läti invasportlased plaanisid saabuda just pühapäevaks.
    Svetlana suhtleb Kraslava ja Jelgava võistlejatega ja koosolekul tehti ettepanek võistelda koos, aga arvestus teha üldisest arvestusest laupäevasel individuaalturniiril.
  • Poola turniirile on sõiduprobleem tekkinud lätlastel ja neile (soovi korral ka teistele) valmistab Svetlana ette ametliku kutseblanketi. LNF peasekretär Cunka on saatnud ainult mitteametliku osalejate nimekirja, kuna mitmed lätlased on transpordiprobleemi tõttu loobumas.
    Kinnitasin, et eestlastel on plaan läbida Läti riik komandanditundi vältides, päevasel ajal nii minnes kui tulles.
  • P 24.10 Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused lauamängude mitmevõistluses, EMSL Jõud juhend , Valtu Spordihoone; Ülle Laasner, Guido Trees
    Võistluse tulemused: naised , noormehed ja mehed ja koondarvestus .
    P 24.10 Eesti meistrivõistlused lauamängude mitmevõistluses, Eesti meistrivõistluste juhend , Valtu Spordihoone; Ülle Laasner, Guido Trees
    Võistluse tulemused: naised , noormehed ja mehed ja koondarvestus .
    P 24.10 Rapla maakonna meistrivõistlused lauamängude mitmevõistluses, Rapla maakonna meistrivõistluste juhend , Valtu Spordihoone; Ülle Laasner
    Tulemused: naised , noormehed ja mehed .
    L 23.10 40 Kadrina 2021. a V etapp Kadrina Huvikeskus Hillar Elva
    23.10 V etapp , koondarvestus pdf ja edetabel pdf
    L 16.10 45 Ida Virumaa lahtised mv üksikmängus , juhend pdf , võistluse tulemused Jõhvi Spordihoones, Ralf Burk
    L 09.10 Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused novuses, koondprotokoll , naiste tulemused , meeste tulemused , juhend pdf , Raasiku Spordihallis; ind., maakonnad, parasportlased.
    P 10.10 Eesti Spordiveteranide Liidu meistrivõistlused veteranidele, koondprotokoll juhend pdf individuaalsed ja võistkondlikud (maakondade vahel) koroona üksikmängus
    P 03.10 35 Eesti koroona võistkondlike (4+1) karikavõistluste 1. etapp, Orissaare Spordisaalis; juhend
    Võitis võistkond Ring, järgnesid Tirts ja Orissaare. Võistluse tulemused: võistkonnad , meeste 1. laud võitis Styven Kuntson , meeste 2. laud võitis Kaupo Helm-Rosin , meeste 3. laud võitis Mihkel Lepist , meeste 4. laud võitis Marek Poltrago , naiste laud võitis Urve Reetamm
    L 02.10 35 Saaremaa seeriavõistluse 1. etapp, Orissaare Spordisaalis; Võistluse võitis Styven Kuntson, tulemused , .
    L 02.10 40 Kadrina valla 4. etapp Koondarvestus peale 3. etappi Võistluse 2021. a. juhend Kadrina Huvikeskus, Hillar Elva
    Võistluse võitis Gerli Aver, tulemused .
    Lingid: FINSO __ Peterburi novus__ Läti Novuse Föderatsioon__ Valgevene Novuse Föderatsioon __ Kiievi Novuse Föderatsioon ja Merebiljard__USA novuse leht
    Uus noovuse koduleht, Sport for Everyone! __ Deutscher Novuss-Sports Verband__ Moskva uus leht ja foorum __ novus Canadas__ Moskva novus __ Inglise Novus __ Siberi (Krasnojarski) novusklubi __
    Juunioride (U15, U18 ja U21) Euroopa meistrivõistlused.
  • I Euroopa Juunioride meistrivõistlused 2010 a Kilingi Nõmmes (Info internetilehel) on saanud ajalooks, Euroopa meistrid on Kätriin Rei ja Oskar Raidlepp.
  • II Euroopa Juunioride meistrivõistlustel 2013 a Riias võitis Eliise Raidlepp U18, hõbemedaliga leppisid Kristel Talvik U15, Oskar Raidlepp U18 ja Ottomar Raidlepp U15 ning U21 noormeeste hulgas pronksmedaliga Guldar Klimask .
  • III European Junior Championchip Kilingi-Nõmme 19.07.2014. tulemused. U15 noormehed: I koht Mikk Lepist ja III koht Ottomar Raidlepp; U15 neiud III koht Helena Tann; U18 noormehed II koht Oskar Raidlepp, III koht Joonas Kikerpill; U18 neiud II koht Karin Rea; U21 neiud III koht Eliise Raidlepp.
  • IV Europeean Junior Championchip 25.11.2017. Malpils, Latvia. tulemused, pdf, tulemused, xls. Medalivõitja U18 neiud III koht Piia-Liis Seeder; noormeeste parim oli 4. kohaga U 18 klassis Mikk Lepist.
    U21 võistlust ei toimunud

    Arvamusi ja ettepanekuid saab avaldada Foorumis või külalisraamatus (nn turuplats) !

  • free countersalates 01.02.2011 külastajaid.
    Külastajaid:


    Ühtegi bitti ega baiti ei piinatud antud kodulehekülje tegemise käigus!