Tere tulemast Eesti Koroonamänguliidu ja MTÜ Eesti Novuse Liidu koduleheküljele!
Edetabelisse kuuluval võistlustel peab spordivõistluste korraldaja arvestama juhendis Kultuuriministeeriumi ja Terviseameti soovitusi ning vastava ala eripärasid.
Kätlemisest soovitame loobuda, piisab tervitusnoogutusest või liigutusest, mida võib tõlgendada tervitusena.
2022. a. koroona ja novuse võistlused
Peatselt toimumas (sulgudes edetabeli maksimumpunktid)
___EKML_koroona _ ENL_novus _ EKML ja lauamäng _ FINSO _ Saksa Novuse leht
2022. aasta klubide ja võistlejate litsentsitasud tuleb ära tasuda!!! Info EKML ja ENL juhatuse lehel. .
2022. aasta kalenderplaani projekt täieneb ning EKML ja ENL rakendatav Hea juhtimise tava.
2021. a. EKML ENL   FINSO ja lauamängude mitmevõistluse teadaolevad võistlused:
Võistlused toimuvad, arvestades kehtestatud piiranguid.
L 22.01	 35 	Türi valla koroona MV üksikmängudes juhend ,	Türi Konesko Spordihoone, Wiedemanni 3a/1, Türi.	Kalju Mägi 53413643
L 22.01	     40 I etapp	Kadrina	Huvikeskuses,   juhend pdf ja  juhend rtf, Hillar Elva
P 23.01	 Algus k 11 Raasiku valla koroona meistrivõistlused üksikmängus				
						
L 29.01	35/pm35	Kalju Tiik XVII memoriaal (võistkond 3 M+1N),  juhend 	Raasiku Spordihoone Guido Trees
P 30.01 	Käru koroona võistlused,	Käru Rahvamajas, MTÜ Käru Tuletõrjeselts, info 58018974

L 5.02	pm45	Eesti 2022. a mv nais- ja meespaarismängus	Orissaare Spordisaal
P 6.02	35	Saaremaa seeriavõistluse 2. etapp		Orissaare Spordisaal

L 12.02	
P 13.02	

L 19.02 pm35    Türi valla lahtised MV koroonamängu paaridele (meespaarid, naispaarid) juhend ,	Konesko Türi SH	Kalju Mägi 53413643		
P 20.02 laua 33 EMSL Jõud meistrivõistlused lauamängude mitmevõistluses,  juhend 	Valtu Spordimaja	Kalju Kalda, Ülle Laasner, Guido Trees		

L 26.02     40	Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused, paarismäng novuses	Raasiku Spordisaal	
L 26.02	?   40	26.02.2022 II etapp,  juhend pdf ja  juhend rtf, Kadrina Huvikeskus,  Hillar Elva
P 27.02     45	Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused novuses, üksikmäng	Raasiku Spordisaal	ind, maakonnad, parasportlased.

L 05.03    45	Eesti meistrivõistlused novuse nais- ja meespaarismängus 	Kadrina Huvikeskus
P 06.03    45	Eesti meistrivõistlused novuse segapaarismängus 		Kadrina Huvikeskus

L 12.03	
P 13.03	

L 19.03 pm35	Türi valla lahtised MV koroonamängu segapaaridele(mees+naine)  juhend ,	Konesko Türi SH	Kalju Mägi 53413643
L 19.03	pm45	Eesti I meistrivõistlused üksik-paarismängus	Orissaare Spordisaal
P 20.03	35	Saaremaa seeriavõistluse 3. etapp		Orissaare Spordisaal

L 26.03   40	26.03.2022 III etapp 	Kadrina Huvikeskus,   juhend pdf ja  juhend rtf, Hillar Elva
P 27.03 pm45	Eesti 2022. a mv segapaarismängus	(Valtu Spordimaja või Tihemetsa Spordisaal või Raasiku Rahvamaja)	

L 14.05	FINSO 2022. a. I etapp	USA - New Jersey	
P 15.05	FINSO 2022. a. I etapp paarismängus, USA - New Jersey	
New Jersey on Ameerika Ühendriikide osariik 1787. aastast alates. 
Ta piirneb idas Atlandi ookeaniga, põhjas New Yorgi osariigiga, läänes Pennsylvaniaga ja lõunas Delaware'i lahega, mille vastaskaldal asub Delaware'i osariik. 
Osariigi suurim linn on New Yorgi naabruses Newark, tuntuim vast Atlantic City.

kevadel 2022  pm40 Harjumaa Spordiliit 2021. a. mv nais- ja meespaarismängus Raasiku Spordihoone	Rein Suppi	EKML
kevadel 2022  pm40 Harjumaa Spordiliit 2021. a. mv segapaarismängus	     Raasiku Spordihoone	Rein Suppi	EKML
Toimunud võistlusi: ....... Eesti 2021. aasta koroona edetabel ........... Eesti Novuse 2021 aasta edetabel .
L 15.01 35 Järva valla lahtine koroona üksikmängu karikavõistlus Koeru Keskkoolis, korraldaja Urmas Virves.
Võistluse võitis Jevgeni Põshnõi. Järva valla parimad olid Jaan Laug, Urmas Virves ja Mati Suun.
Võistluse tulemused ja Järva karikavõistluse parimad .
 09.01 FINSO Presiidiumi koosolek.
1. FNSIR probleemistiku arutamine ja otsus.
2. Kalenderplaan
14.-15.05 New Jersey, USA
18.-19.06 Valmiera, LAT
2.-3.07 Sankt- Peterburg, RUS
30.-31.07 Wieliczka, POL
27.-28.08 Jõhvi, EST
24.-25.09 Reservaeg, võimalik EM?
29.-30.10 Nuremburg, GER
19.-20.11 London, GBR
17.12 Player of the Year 2022-2022, EST
Avaldati soovi võistleda saarel ning aasta mängija väike osalejate arv 16+8 oleks korraldamiseks ehk sobilik, 
samal ajal saaks ka näiteks kohaliku koroonaturniiri kõrval teha või nn. kommertsi külalistele ja saatjatele?
17.12 (või ka lisaks 18.12) toimumiskoht on veel lahtine. 
P 9.01 pm40 Pärnumaa mv segapaarismängus võitsid Õie Malmberg- Guido Trees , juhend , Tihemetsa Spordihoones
L 8.01 pm40 Pärnumaa meistrivõistlused koroona naispaarismängus võitsid Õie Malmberg- Tatjana Osokina ja meespaarismängus Oole Rits- Aarne Udusaar , juhend , Tihemetsa Spordihoones
P 02.01.2022 40 Kadrina 2021. a VI etapp Kadrina Huvikeskuses. Viimase etapi võitis Tauno Jõgiste, järgnesid Margus Saareoja ja Guido Trees; koondarvestuses võitis Gerli Aver
P 02.01.2022 toimus Eesti 2021. a. Novuse kalenderplaani viimase võistluse järel autasustamine, Eesti Novuse 2021 aasta edetabel
Võrdse 452 punkti juures võitis Aasta 2021 parima tiitli Gerli Aver, Andrea Uustulndi ees. 3. parim noormängija Marek Lepist
P 26.12 algus k 10.00 35 Peningi XXXVII paarismängu karikavõistlus juhend ja varasemad võitjad Raasiku Rahvamajas
Võitjad: Jevgeni Põsnõi ja Guido Trees võitsid finaalis Urmas Mererand- Mihkel Lepisti 5:3. Naispaaride parimad Õie Malmberg- Tatjana Osokina, segapaaride parimad Meeli ja Aarne Ruuto; paremusjärjestus .
L 25.12 algus k 13.00 Raasiku valla kohalikud koroona individuaalsed meistrivõistlused, algusega kell 13.00
Võitjad: naised- Urve ja mehed- Guido; paremusjärjestus .
P 19.12 k 19.00 FINSO internetikoosolek Komisjonid, kalenderplaan jm.
P 19.12 Alutaguse Hirv paarismängus võistlus Jõhvi Spordisaalis juhend, EST pdf , juhend, EST odt , juhend, RUS pdf ja juhend, EST doc .
Võistluse võitsid Tauno Jõgiste- Joonas Kikerpill, järgnesid Gert Müil- Hillar Elva ja Olav Karu- Guido Trees.
Võistluse paremusjärjestus .
L 18.12 Alutaguse Hirv võistkondlik võistlus Jõhvi Spordisaalis juhend, EST pdf , juhend, EST odt , juhend, RUS pdf ja juhend, EST doc .
Võistluse võitis Viljandi võistkond, järgnesid Rezekne ja Kadrina 1. võistkond.
Võistluse turniiritabel .
P 12.12 Eesti 2021. aasta novuse klubide võistkondlikud meistrivõistlused, juhend , Aruküla Spordihoones.
Tänu omavahelisele mängule võitis Saku KK Tirts võistkond, järgnesid Kadrina 2. ja Saare Mängu võistkonnad .
Võistluse tulemused: võistkonnad , turniiritabel ; 1. laud , 2. laud , 3. laud , 4. laud ja naiste laud .
L 11.12 50 Eesti 2021. aasta novuse meistrivõistlused üksikmängus, Aruküla Spordihoones, Peningi KMK juhend .
Võistluse võitis Gerli Aver, meeste parim oli Joonas Kikerpill ; paremusjärjestus .
L 11.12 40 Järvamaa Spordiliit mv segapaarismängus, juhend Türi Spordihoone Kalju Mägi, eelregistreerumisega!
P 5.12 35 Eesti koroona võistkondliku karikavõistluse III etapp, juhend Orissaare EKML
Võitis Saku KK Tirts võistkond, järgnesid Peningi ja Ring .
Võistluse tulemused: võistkonnad , meeste 1. laua võitis Hillar Elva , meeste 2. laua võitis Urmas Mererand ,
meeste 3. laua võitis Gunnar Vaho , meeste 4. laua võitis Andreas Linkvist , naiste laua võitsid Aurika Vaho ja Andrea Uustulnd võrdse tulemusega
Karikasarja kokkuvõttes võitis Saku Koroonaklubi Tirts, järgnesid Pärnumaa Koroonaklubi Ring ja Peningi Koroonamänguklubi. 4. kohale langes korraldajate - Orissaare võistkond, viimase etapi tubli mänguga tõusis Spordiklubi Vaablane 5. kohale, jättes 6. kohale Leisi võistkonna. Tulemuste koondarvestus võistkonnad .
L 4.12 50 Eesti meistrivõistlused koroona üksikmängus, juhend Orissaare EKML
Võistlused võitsid Kai Kõmmus ja Urmas Mererand , naiste medalid võitsid veel 2. Andrea Uustulnd ja 3. Urve Reetamm.
Meeste võistlusel järgnesid 2. Mihkel Lepist ja 3. Guido Trees ;
Võistluse tulemused: naised ja mehed .
P 28.11 internetis FINSO kongress, uue Presiidiumi ja teiste funktsionäride valimine, uue põhikirja vastuvõtmine jne
FINSO on-line kongress. Päevakorras:
1. Tööleasumise järel kinnitati põhikirja uus redaktsioon, kus on kirjas, et FINSO turniiridel mängitakse FINSO reeglite järgi ja muidugi palju muudki parandatud ja täpsustatud.
2. Kuna uue põhikirjaga oli eelmistele Vanemate Kogu liikmetele (Alexander Grosny ja Olav Karu) antud eluaegne liikmestaatus, 
siis hääletati ainult lisanduva Guntis Bucenieksi poolt, ühehäälselt.
3. Valiti revisjonikomisjoni liikmed Svetlana Kunc ja Mihkel Lepist, ühehäälselt.
4. Valiti uus presiidium, nö vanad liikmed (Juris Kiriks, Guido Trees, Kaspars Paegle, Irina Ivina ja Vladimir Ivin) valiti 15 häälega, ühehäälselt; Janis Saulitis kogus 12, Maciej Kunc 11 ja Ivan Lisovenko 9 häält. 
Enne järgmist hääletusvooru loobus Ivan kandideerimast ja ta ei soovinud osaleda ka Vanemate Kogus.
5. Ainsana kandideerinud Vladimir Ivin  valiti Peasekretäriks taas 7 häälega. 
Presidendi kohale esitati Juris Kiriksi ja Kaspars Paegle kandidatuurid, aga Kaspars loobus kandideerimast. Juris valiti presidendiks 6 häälega. 
Asepresidendiks valiti Kaspars Paegle 7 häälega.
6. Presiidiumi (ja ka teiste FINSO liikmete) järgmise koosoleku ajaks lepiti kokku 19. detsember, Eesti aja järgi 20.00. 
Kavas 2022. aasta võistluskalendri planeerimine ja FINSO töögruppide käivitamine (reeglid, tehniline kontroll jne). 
Teadaolevalt on USA turniir kavandatud aprillikuusse, täpsustub. 
Saksa turniir võib lükkuda oktoobrisse, Läti loodab suvel korraldada. 
Eesti turniir on hetkeseisuga kavas Jõhvis, suvekuul; täpsustub ENL üldkoosolekul (18. või 19. dets?).
Eestit esindasid hääletamisel eelmise presiidiumi liikmed Viire ja Guido, Vanemate Kogu liige Olav ja Eesti esindaja Guido.
Lingid: FINSO __ Peterburi novus__ Läti Novuse Föderatsioon__ Valgevene Novuse Föderatsioon __ Kiievi Novuse Föderatsioon ja Merebiljard__USA novuse leht
Uus noovuse koduleht, Sport for Everyone! __ Deutscher Novuss-Sports Verband__ Moskva uus leht ja foorum __ novus Canadas__ Moskva novus __ Inglise Novus __ Siberi (Krasnojarski) novusklubi __
Juunioride (U15, U18 ja U21) Euroopa meistrivõistlused.
  • I Euroopa Juunioride meistrivõistlused 2010 a Kilingi Nõmmes (Info internetilehel) on saanud ajalooks, Euroopa meistrid on Kätriin Rei ja Oskar Raidlepp.
  • II Euroopa Juunioride meistrivõistlustel 2013 a Riias võitis Eliise Raidlepp U18, hõbemedaliga leppisid Kristel Talvik U15, Oskar Raidlepp U18 ja Ottomar Raidlepp U15 ning U21 noormeeste hulgas pronksmedaliga Guldar Klimask .
  • III European Junior Championchip Kilingi-Nõmme 19.07.2014. tulemused. U15 noormehed: I koht Mikk Lepist ja III koht Ottomar Raidlepp; U15 neiud III koht Helena Tann; U18 noormehed II koht Oskar Raidlepp, III koht Joonas Kikerpill; U18 neiud II koht Karin Rea; U21 neiud III koht Eliise Raidlepp.
  • IV Europeean Junior Championchip 25.11.2017. Malpils, Latvia. tulemused, pdf, tulemused, xls. Medalivõitja U18 neiud III koht Piia-Liis Seeder; noormeeste parim oli 4. kohaga U 18 klassis Mikk Lepist.
    U21 võistlust ei toimunud

    Arvamusi ja ettepanekuid saab avaldada Foorumis või külalisraamatus (nn turuplats) !

  • free countersalates 01.02.2011 külastajaid.
    Külastajaid:


    Ühtegi bitti ega baiti ei piinatud antud kodulehekülje tegemise käigus!